domů
registrační pokladny

 

Správa sítě u zákazníka

Vzdálená správa sítě

Telefonická podpora

Emailová podpora


Tvorba počítačové sítě:


LAN sítě


WiFi sítě

  

Počítačové sítě

WiFi sítě

Dnešním trendem je jednoznačně bezdrátová počítačová síť. Proč se také v 21. století  nechat omezovat dráty??? Svobodný pohyb po celé firmě či domovu s      notebookem je pro většinu z Vás nepředstavitelný komfort. V povědomí veřejnosti je provedení a instalace velmi drahá. Opak je však pravdou. Základní nastavení domácí bezdrátové sítě přijde na 1 000,- Kč. U novějších typů notebooků je WiFi již zabudováno. U starších modelů vyjde vybavení notebooku cca na 700,- Kč. Vybavení domácnosti pak cca na 2 000,- Kč. Celkem tedy za bezdrátovou síť utratíme jednorázově od 3 000,- do  4 000,- Kč. 

Výhody

Hlavní výhodou WiFi sítě je možnost připojení k internetu nebo domácí síti v obývacím pokoji,  ložnici nebo třeba na terase. Můžete v klidu pracovat, surfovat po internetu nebo třeba stahovat MP3 z jakéhokoliv místa v domě. Jako další výhoda se jeví fakt, že není potřeba nikterak zasahovat do interiéru bytu či kanceláře. Stačí  položit vysílač na vhodné místo a můžete si svobodně užívat internetu či jiných služeb kdekoliv Vás napadne.

Nevýhody

Jako nevýhodu lze uvést pomalejší rychlost přenosu dat oproti kabelům. Toto omezení rychlosti se ovšem netýká rychlosti internetu, nýbrž pouze přenosu dat pomoci WiFi mezi jednotlivými počítači. Ale i tak je rychlost více než dostačující. Pokud by jste například kopírovali jednu MP3 z PC do notebooku po kabelu budete potřebovat zhruba 20 vteřin. Pokud budete spojeni technologií wifi potom bude doba stahování cca 40 vteřin.

 

 

 

Copyright ©2007 Petr Junek
Reklama

Torrenty za HUbičKU