domů
domůservis počítačepočítačové sítěregistrační pokladnyceníkkontakt

 

Modernizace výpočetní techniky

Údržba hardware a software

Servis počítačových periferií

Správa software

Audit software a hardware

Odvirování počítače

Počítačové sítě a internet

Čištění počítače zevnitř

  

Servis počítačů

Audit software a hardware

Softwarový audit je proces, v jehož průběhu se zjišťuje aktuální stav software a tento reálný stav se porovnává s evidencí software ve společnosti na základě faktur. Zjištěné rozdíly je nutno řešit v souladu s koncepcí společnosti a na základě uvedení legálnosti software do vyrovnaného stavu.

Základním cílem správy software je dosažení maximální efektivnosti a návratnosti investičních prostředků vložených do nákupu software. Dalším cílem je vytvoření dlouhodobé koncepce výpočetní techniky a předání osobní odpovědnosti jednotlivým uživatelům. Úspor se dosahuje řízenou legalizací softwaru, zejména multilicenčními nákupy, které mohou přinášet úsporu až 50% z pořizovací ceny, ale také mazáním nepotřebného a nelegálního softwaru. 

Pravidelnou kontrolou také minimalizujeme možnost případných postihů za užívání nelegálního software i když jste jej neinstalovali Vy jako majitelé ale třeba zaměstnanci vaší firmy. Právní odpovědnost padá v každém případě na majitele firmy nebo jednatele či jinou pověřenou osobu. 

Hardwarový audit pomáhá odhalovat nejen aktivní stav Vašeho hardware, ale také monitoruje průběh oprav, který je důležitý pro rozhodnutí o morální a technické nezpůsobilosti sledovaného hardware. Ukáže Vám, že opravy daného hardware již přesáhly hodnotou cenu nového počítače a tím šetří Vaše finanční prostředky. (známe případ, kdy klient v zájmu úspor nechal opravovat a upgradovat svůj hardware tak dlouho, až součet oprav dělal skoro dvojnásobek ceny nového počítače, které by bylo o mnoho výkonnější).

 

 

 

Copyright ©2007 Petr Junek
Reklama

Torrenty za HUbičKU